Ballina Lajme nacionale Kosovë/ Presidenti Hashim Thaçi shtrohet në spital

Kosovë/ Presidenti Hashim Thaçi shtrohet në spital

158
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shtruar në spital në mëngjesin e sotëm për shkak të problemeve shëndetësore.

----

Kreu i shtetit shkoi në QKUK pas disa komplikimeve shëndetësore që pati dhe mjekët vendosën që ta mbajnë për të kryer analiza dhe kontrolle të hollësishme.

Thaçi është shtruar në klinikën e Urologjisë ku dhe po trajtohet nga mjekët.

Sipas mediave kosovare, problemet shëndetësore të kreut të shtetit nuk kanë të bëjnë më virusin  COVID-19.

----- ----