Ballina Sport Kosova turperohet nga Anglia, mundet 0-4 ne shtepi

Kosova turperohet nga Anglia, mundet 0-4 ne shtepi

6
SHPËRNDAJE

Kometarja e Kosoves ishte e pafuqishme kundër Anglisë, në një ndeshje që u mbyll me rezultatin 0-4. Winks shënoi në minutën e 31 pas një depërtimi të bukur në zonë. Përpjekjet e Kosovës nuk ishin të suksesshme duke bërë që pjesa e parë të mbyllej në avantazhin e miqve.

Pjesa e dytë filloi me një Kosovë e cila u hodh në sulm që në fillim por gabimet në mbrojtje e ndëshkuan sërish.

Në 10 minutat e fundit Kosova pësoi edhe 3 gola të tjerë. Në minutën e 79 Stërling jep një krosim të ulët dhe Kanë shënon golin e dytë duke përfituar nga hutumi i mbrojtjes së Kosovës.

Në minutën e 83 Stërling jep një asist për Rashford i cili me anë të një goditjeje me të djathtën mposhti portierin Muriç.

Në minutën e 90 mesfushori Dreseviç gaboi në hyrje të zonës duke i dhënë mundësinë djaloshit Mount.

Kosova e ka edhe një shans për tu kualifikuar në Euro 2020, pasi do të luajë në play-off të Nation League.

The post Kosova turperohet nga Anglia, mundet 0-4 ne shtepi appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----- ----- -----