Ballina Lajme nacionale Kosova regjistron 11 raste fatale dhe 364 të infektuar në 24 orë

Kosova regjistron 11 raste fatale dhe 364 të infektuar në 24 orë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Në 24 orët e fundit Kosova ka regjistruar 364 raste të reja me koronavirus nga 3,501 teste të kryera. Sipas autoriteteve të shëndetit në vend, brenda ditës humbën jetën si pasojë e sëmundjes edhe 11 qytetarë.

Rastet fatale janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (80, 68 vjeç), Vushtrri 2 raste (78, 65 vjeç), Ferizaj 1 rast (71 vjeç), Gjakovë 1 rast (72 vjeç), Klinë 1 rast (81 vjeç), Lipjan 1 rast (70 vjeç), Mitrovicë 1 rast (72 vjeç), Prizren 1 rast (77 vjeç), Rahovec 1 rast (67 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 101,517 raste nga 500,112 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,072 është bilanci total i viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 529 pacientë kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 87,012 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12,433.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 115 raste, Mitrovicë 50 raste, Gjilan 40 raste, Gjakovë 29 raste, Ferizaj 21 raste, Pejë 20 raste, Podujevë 18 raste, Fushë-Kosovë 10 raste, Drenas 9 raste, Prizren 9 raste, Lipjan 7 raste, Rahovec 7 raste, Vushtrri 5 raste, Dragash 4 raste, Shtime 4 raste, Kamenicë 3 raste, Klinë 3 raste, Deçan 2 raste, Istog 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Kaçanik, Malishevë dhe Obiliq. /abcnews.al/

The post Kosova regjistron 11 raste fatale dhe 364 të infektuar në 24 orë appeared first on Abc News.

---- ----
-----