Ballina Sport Kosova mposhtet keq nga Sllovenia

Kosova mposhtet keq nga Sllovenia

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përfaqësuesja e Kosovës për femra pësoi humbje të thellë 5-0 përballë Sllovenisë në ndeshjen e dytë eliminatore të Euro 2020.

Ndeshja nisi keq kur që në minutën e 14-të, kur Lara Prasnikar realizon golin e parë. Në fund të fraksionit të parë të lojës, Mateja Zver realizoi një super gol nga goditja e dënimit për 2-0.

Gjatë pjesës së dytë, Sllovenia shënoi tre gola të tjerë me anë të Spela Kolbl, Zver dhe Prasnikar.

Kosova mbetet me 3 pikë, aq sa ka edhe Sllovenia.

The post Kosova mposhtet keq nga Sllovenia appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----