Ballina Lajme nacionale Kosnett përgëzoi miratimin e Konventes së Stmabollit

Kosnett përgëzoi miratimin e Konventes së Stmabollit

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se përmes Konventes së Stmabollit, dhuna ndaj grave të Kosovës do të zmbrapset.  Me miartimin e kës  kovente sipasj tij, Kosova  përafrohet me vlerat euro-atlantike.

“Miratimi i Konvenuvenditës së Stambollit nga K i Ksovës do të përparojë të drejtat e grave, kundërshton dhunën ndaj grave dhe demonstron edhe një herë përafrimin e Kosovës me vlerat Euro-Atlantike”, ka shkruar Kosnett në Twitter.

Kuvendi i Kosovës në seancëne  së premtës miratoi Konventen e Stambollit./21Media 

The post Kosnett përgëzoi miratimin e Konventes së Stmabollit appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----