Ballina Lajme nacionale Kosnett: Grenell i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

Kosnett: Grenell i gatshëm të bashkëpunojë me Thaçin

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Richard Grenell po qëndron për vizitë në Kosovë.

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka folur për takimin e Presidentit Hashim Thaçi me ambasadori, Richard Grenell.

Përmes një postimi në Tëitter, ambasadori Kosnett tha se Grenell mezi pret të punojë me Presidentin Thaçi dhe udhëheqësit e tjerë të Kosovës.

“I dërguari i posaçëm presidencial Grenell mezi pret të punoj me Presidentin Thaçi dhe udhëheqësit e tjerë të #Kosovës, që të ndihmoj për të sjell paqe, drejtësisë dhe prosperitetit në Kosovë dhe rajon”, ka shkruar Kosnett në Twitter.

---- ---- ----
-----