Ballina Sport Koronavirusi prek futbollin/ Shtyhet Juventus-Inter, ja kur do luhet derbi i Italisë

Koronavirusi prek futbollin/ Shtyhet Juventus-Inter, ja kur do luhet derbi i Italisë

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pritej ajo që ndodhi dhe që u lajmërua vetëm pak çaste më parë! Me një dekret të qeverisë së Italisë, janë spostuar të pesta ndeshjet e Serisë A që do të luheshin në veri të Italisë në këtë javë, përfshirë dhe kryendeshjen Juve-Inter, që fillimisht u hamendësua se do të zhvillohej pa publik.

Liga Kombëtare Profesioniste e Serisë A, pasi është njohur me dekretin qeveritar lidhur me shtimin e situatës së emergjencave në veri të Italisë, ka vendosur që pesë nga ndeshjet e kësaj jave të vlefshme për Serinë A, që fillimisht do të luheshin me dyer të mbyllura, janë shtyrë për më 13 maj, ndërsa finalja e Kupës së Italisë më 20 maj. Ndeshjet e shtyra janë: Juventus – Inter, Milan – Xhenoa, Parma – Spal, Sasuolo – Breshia, Udineze – Fiorentina.

---- ----
----
-----
-----