Ballina Lajme Bota/Rajoni Koronavirusi në Kosovë, një viktimë dhe 174 raste të reja në 24...

Koronavirusi në Kosovë, një viktimë dhe 174 raste të reja në 24 orët e fundit

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Kosovë u raportuan të premten 174 raste të reja me koronavirus dhe një rast i vdekjes.

Në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike thuhet se rastet e reja pozitive rezultojnë nga testimi i 1,224 mostrave.

Viktima, e moshës 76-vjeçare, u regjistrua në Vushtrri, thuhet në njoftim.

Nurmri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 51,502.

Prej tyre, 1,336 pacientë kanë humbur jetën.

Pacientë të shëruar janë 41,852 – prej tyre 445 në 24-orëshin e kaluar.

Raste aktive me koronavirus aktualisht janë 8,314.

---- ----
----
-----
-----