Ballina Lajme Bota/Rajoni Koronavirusi në Itali/ Ja imazhet që tregojnë 3 ditët e tmershme që...

Koronavirusi në Itali/ Ja imazhet që tregojnë 3 ditët e tmershme që kanë mbyllur njerëzit në shtëpi (FOTO)

70
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Italia ka njoftuar ditën e sotme për vdekjen e një personi të katërt nga koronavirusi, pasi vendi mori masa drastike të sigurisë për ndalimin e këtij virusi.

Një burrë 84-vjeçar u konfirmua sot i vdekur në Lombardi, në veri të Italisë. Tashmë 50 mijë njerëz janë izoluar në 11 komuna dhe shkollat e ngjarjet publike janë mbyllur.

Italia ka konfirmuar më shumë se 160 raste të virusit, deri tani numri më i madh jashtë Kinës, Japonisë dhe Koresë së Jugut.

Përhapja e koronavirusit në këtë shtet ka ngjallur frikë se turistët që kthehen nga Italia mund të dërgojnë spiralen e epidemisë në të gjithë Evropën.

Ndërkohë mediat e huaja kanë publikuar fotografi të ndryshme nga Italia gjatë këtyre tre ditëve të tmerrshme të përhapjes së koronavirusit që mori jetën e katër personave.

Fotot tregojnë sesi katedralja e famshme e Milanos është mbyllur për vizitorët si dhe baret e restoranetet përrreth janë urdhëruar që të mos hapen.

Gjithashtu supermarketet dhe trenat ishin bosh mëngjesin e sotëm, pasi italianët janë përgatitur që të qëndrojnë në shtëpi, për të mos u prekur nga koronavirusi.

---- ----
----
-----
-----