Ballina Lajme Bota/Rajoni Koronavirusi në Itali, del bilanci i viktimave për 24 orët e fundit

Koronavirusi në Itali, del bilanci i viktimave për 24 orët e fundit

117
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Italia ka publikuar bilancin ditor të koronavirusit, që tregon se nuk po arrihen shifrat minimale të disa ditëve më parë.

Mbrojtja Civile italiane bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 262 raste të reja (165 vetëm në Lombardi).

Ndërkohë, viktimat janë 49.

Ditën e djeshme raportohej për 251 raste të reja dhe 47 viktima.

---- ----
----
----- ----
-----