Ballina Lajme Bota/Rajoni Koronavirusi, G7 jep vlerësimin e fundit: Kushtet ekonomike janë përmirësuar

Koronavirusi, G7 jep vlerësimin e fundit: Kushtet ekonomike janë përmirësuar

44
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministrat e Financave të G7, 7 vendeve më të fuqishme të botës, janë mbledhur në një takim virtual për të diskutuar mbi përgjigjet kombëtare dhe ndërkombëtare ndaj koronavirusit.

‘Ansa’ raporton se janë vërejtur  “përmirësime në kushtet ekonomike mes vendeve të G7” shkruhet në një shënim të shpërndarë nga Departamenti Amerikan i Thesarit.

---- ----
----
----- ----
-----