Ballina Lajme nacionale Koronavirusi fut në krizë politike Kosovë, LDK mbledh Kryesinë për një vendim...

Koronavirusi fut në krizë politike Kosovë, LDK mbledh Kryesinë për një vendim të ri

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vetëm pak minutë më parë ka filluar një mbledhje e Kryesisë së LDK, e cila nuk po zhvillohet në seli, por në një hotel të Prishtinë. Kjo pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për shkarkimin e Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut.

Fillimisht, pas lajmit për shkarkim, Mustafa ka mbajtur një takim në seli të partisë me ish-ministrin Agim Veliun dhe zëvendëskryeministrin Avdullah Hoti.

----

LDK i ka dhënë ultimatum Kurtit deri në fund të javës derisa kanë kërkuar edhe heqjen e taksës. Gjithashtu, kanë paralajmëruar daljen nga koalicioni. Sot do të vendoset se cili është qëndrimi i LDK’së karshi vendimit të Kurtit.

----- ----