Ballina Lajme Bota/Rajoni Koronavirusi, e gjithë qeveria rumune futet në karantinë

Koronavirusi, e gjithë qeveria rumune futet në karantinë

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri i përkohshëm rumun dhe kreu i Partisë Liberale Ludovic Orban do të izolohet në banesën e tij, pasi një nga senatorët e partisë të cilin e kishte takuar, është konfirmuar me koronavirus.

“Reuters” shkruan se Orban pritej që dje të kishte një takim me presidentin rumun Klaus Iohannis, për të bërë një tjetër përpjekje për të formuar qeverinë.

Por tashmë Orban dhe kabineti i tij do të futen në vetëkarantinim për 14 ditë.

---- ---- ----
-----