Ballina Lajme nacionale Kontrollon të gjithë botën, por ja çfarë jete bën njeriu më i...

Kontrollon të gjithë botën, por ja çfarë jete bën njeriu më i pasur në të gjithë globin (FOTO)

163
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mark Zuckerberg është një nga njerëzit më të njohur në botë dhe ajo çfarë ka arritur në moshë fare të re, është gati-gati e pabesueshme.

Miliarda përdorues ndodhen në rrjetet e tij sociale, që nga Facebook e deri te Instagrami. Por pavarësisht pushtetit dhe parave që zotëron, Zuckerberg është një prej njerëzve më të thjeshtë në botë.

----

Babai i dy fëmijëve dhe njeriu që “kontrollon botën” dhuron miliarda dollarë për bamirësi dhe kërkime mjekësore. Ajo që vlen të theksohet është jeta e thjeshtë që ai bën, duke dhënë një shembull të jashtëzakonshëm për mbarë botën.

 

----- ----