Ballina Sport Konfirmohet data e ndeshjes, Tyson Fury – Otto Wallin

Konfirmohet data e ndeshjes, Tyson Fury – Otto Wallin

25
SHPËRNDAJE

Fury dhe Wallin do të ndeshen më 14 shtator në Las Vegas.

“Unë e di që unë jam një person i varur në këtë luftë, por unë jam i gatshëm për këtë mundësi dhe do ta kap me të dy duart,” tha Wallin.

“Më pëlqen fakti që kam gjithçka për të fituar dhe Tyson nuk ka gjë për të humbur”, shtoi ai.

Wallin ka 20 fitore, 13 me nokaut. Në renditjen e katër organeve kryesore sanksionuese, Wallin renditet në vendin e katërt në botë nga WBA dhe i 11-ti nga IBF, por asnjëherë nuk ka konkurruar me një kundërshtar të kalibrit si Fury.

The post Konfirmohet data e ndeshjes, Tyson Fury – Otto Wallin appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

-----