Ballina Lajme Bota/Rajoni Konferenca e biznesmenëve/ Si e mori britaniku virusin vdekjeprurës në hotelin me...

Konferenca e biznesmenëve/ Si e mori britaniku virusin vdekjeprurës në hotelin me 5 yje

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Viktima e tretë e koronavirusit të Britanisë ishte në një konferencë biznesi në një hotel me pesë yje në Singapor ku të paktën tre delegatë të tjerë aziatikë gjithashtu kapën sëmundjen.

Hoteli Grand Hyatt mbajti një mbledhje biznesi për më shumë se 100 ndërkombëtarë midis 20 dhe 22 janar, dhe që prej asaj kohe ka pasur raste të konfirmuara të virusit vdekjeprurës në tre vende.

Burri i moshës së mesme britanike ishte personi i parë me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar që nuk kishte vizituar Kinën, ku është përqendruar shpërthimi.

Ai vuante nga simptoma të ngjashme me gripin përpara se të nisej 55 milje në një njësi të specializuar të sëmundjeve infektive në Spitalin Guy në Londër këtë mëngjes, ku ai do të qëndrojë në karantinë për të paktën dy javë.

---- ----
----
-----
-----