Ballina Lajme vendore Komuna e Bujanocit ka riparuar urën në fshatin Muhoc (Foto)

Komuna e Bujanocit ka riparuar urën në fshatin Muhoc (Foto)

483
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një urë e cila ndante lagjen e Muhocit është riparuar, ura e vjetër ishte jo stabile, dhe e pa sigurt për kalimtarët.
Komuna e Bujanocit ka intervenuar për ta larguar urën e pa sigurtë nga kjo lagjeje dhe ka zëvendësuar atë me një urë e cila do të i shërbej banorëve të asaj ane pasi që në kohën e dimërit ajo edhe dëmtohej nga koha thuhet nga banorët./BujanociNet/

Ura e vjetër
Ura e re
----- ----