Ballina Sport Kombëtarja në Minsk/ Do qëndrojë në hotel deri në ditën e ndeshjes,...

Kombëtarja në Minsk/ Do qëndrojë në hotel deri në ditën e ndeshjes, jashtë vetëm për stërvitje

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ekipi kombëtar ndodhet në hotel në Minsk që nga mbrëmja e djeshme dhe kështu do të qëndrojë deri në momentin e stërvitjes edhe për mbrëmjen e sotme dhe ditën e ndeshjes për shkak të masave qeveritare ndaj pandemisë Covid-19.

Ndërkohë delegacioni që shoqëron ekipin Kombëtar në këtë ndeshje në Minsk janë thuajse të gjithë presidentët e Superligës.

----

Në programin e tyre vizita e parë ka qenë në Federatën Bjelloruse të Futbollit ku vendasit i kanë shoqëruar në kompleksin e kësaj federate, që veç hotelit ku ndodhet e grumbulluar skuadra kombëtare e Bjellorusisë janë dhe 11 fusha futbolli të vizituara nga delegacioni.

----- ----