Ballina Sport Kombëtarja e Portugalisë fiton trofeun e Ligës së Kombeve

Kombëtarja e Portugalisë fiton trofeun e Ligës së Kombeve

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kombëtarja portugeze ka shënuar fitore sonte në Porto kundër Holandës me rezultat 1:0, duke fituar kështu trofeun e Ligës së Kombeve për herë të parë.

Guedes shënoi golin e vetëm në takim në minutën 60, për t’i siguruar kombëtares së tij pjesëmarrjen direkte në evropianin që do të mbahet vitin e ardhshëm.

Kombëtarja e Portugalisë ka shënuar fitore sonte në Porto kundër Holandës me rezultat 1:0, duke fituar kështu trofeun e Ligës së Kombeve për herë të parë.

Guedes shënoi golin e vetëm në takim në minutën 60, për t’i siguruar kombëtares së tij pjesëmarrjen direkte në evropianin që do të mbahet vitin e ardhshëm.

Portugalia ka humbur vetëm dy nga 13 takimet e tyre të mëparshme me takimet ndërkombëtare me Holandën në të gjitha garat, shtatë fitore dhe katër barazime.

Holanda nuk ka mposhtur asnjëherë Portugalinë në udhëtim, duke arritur dy barazime dhe duke humbur tre nga pesë takimet e tyre në të gjitha garat.

Në fitoren e tyre gjysmëfinale mbi Zvicrën, kapiteni i Portugalisë, Cristiano Ronaldo shënoi het-trikun e 53-të e tij.

Qëkur Ronald Koeman mori përgjegjësinë për Holandën në shkurt 2018, ‘tulipanët’ kanë humbur vetëm tre nga 13 ndeshjet nën drejtimin e tij, duke fituar gjashtë dhe duke barazuar katër të tjera

The post Kombëtarja e Portugalisë fiton trofeun e Ligës së Kombeve appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ---- ----
-----