Ballina Lajme nacionale Kolona të gjata, pritje me orë të tëra në kufirin e Bllacës

Kolona të gjata, pritje me orë të tëra në kufirin e Bllacës

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në kufirin e Bllacës qytetarët po përballen me pritje të gjata.

Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut po presin me orë të tëra të kalojnë pikën kufitare në Bllacë. Kolona e veturave dhe kamionëve arrin madje në kilometra.

Pritjet më të gjata regjistrohen në pikën kufitare Bllacë, ndërsa për shkak të punimeve rekorde te një pjesë e vogël të rrugës në Mumin Potok, kolona e veturave dhe kamionëve po bën të keqtrajtohen qytetarët në këto temperatura të larta.

Kaosi nuk është vetëm sot, por ka disa ditë që asnjë institucion nuk ndërmerr masa për tejkalimin e trafikut të ngarkuar.

---- ---- ----
-----