Ballina Lajme nacionale Kolona të gjata në pikë kalimet me Serbinë

Kolona të gjata në pikë kalimet me Serbinë

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kolona deri në 50 metra në pikë kalimet te Dheu i Bardhë dhe në Merdare.

Ardhja e mërgimtarëve në Kosovë dhe shkuarja e qytetarëve të Kosovës në pushime ka bërë që të shkaktohen kolona në pikat kufitare.

Në pikë kalimin kufitar te Dheu i Bardhë dhe në Merdare janë shkaktuar kolona të gjata, shkruan Telegrafi.

Sipas njoftimit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në pikë kalimin kufitar te Dheu i Bardhë dhe në Merdare kolonat në hyrje janë deri në 40 metra ndërsa në dalje deri në 50 metra.

Ndërsa pritjet në këto pikë kalime janë deri në 10 minuta.

---- ----
----
-----
-----