Ballina Lajme nacionale Koleksioni i orëve kushtonte 150 mijë euro/Ja kush është shqiptari që sulmoi...

Koleksioni i orëve kushtonte 150 mijë euro/Ja kush është shqiptari që sulmoi vilën e këngëtarit të famshëm grek (FOTO+EMER)

37
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shqiptari i tretë i arratisur nga drejtoria e transferimit në Athinë pak ditë më parë u vu në pranga dje.

Sipas policisë greke ai përdorte disa identitete; Adrian ose Ronald Gobo ose Cobo, i cili ka lindur më 26 nëntor të vitit 1984.

Mediat greke shkruajnë se 35 vjeçari kishte pushtuar në orët e para të mëngjesit të 31 marsit 2018, vilën e këngëtarit të famshëm grek, Lefteris Pantazis, në Vouliagmeni bashkë me një person tjetër dhe nën kërcënimin e armëve arritën të marrin 1 mijë euro dhe një koleksion të shtrenjtë orësh.

Kjo bëri që këngëtari të anulonte një turne jashtë Athinës në atë. Ajo që i kishte kushtuar shumë atij, është vlera e koleksionit të orëve, plot 150 mijë euro.

Dy ndihmës të këngëtarit ishin në shtëpinë e tij natën e grabitjes, duke rrezikuar jetën pasi u gjendën ballë përballë me dy grabitësit e paskrupullt.

35-vjeçari u arrestua mesditën e së enjtes, pas një informacioni të mbërritur në polici, sipas të cilit, personi i kërkuar ishte duke shkuar për të thyer një apartament në “Rrugën Vrioulon” në Atika.

Në këtë mënyrë, policia ngriti një kurth pa arritur që shqiptari të vinte në jetën planin e tij.

Ai kishte lënë mjekër dhe mbante në kokë një kapele, duke ndryshuar pamjen e tij, çka në fillim ka habitur policët. Megjithatë, ai prangos pa rezistencë dhe nuk ishte i armatosur. Kur, megjithatë, ajo është konstatuar se personi i kërkuar, ata iu afrua dhe me duart.

 

 

---- ---- ----
-----