Ballina Lajme Bota/Rajoni Kobe Bryant një fëmijë i qeshur, dalin fotografitë e rralla të legjendës...

Kobe Bryant një fëmijë i qeshur, dalin fotografitë e rralla të legjendës nga Italia

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kobe Bryant u shua në moshën 41-vjeçare pas një aksidenti me helikopter, ku mbeten të vdekur edhe 8 persona të tjerë, përfshirë edhe vajzën e tij 13-vjeçare, Gianna Maria Bryant.

Legjenda e kaloi të gjithë karrierën e tij nw SHBA, ku ka fituar pesë tituj të NBA, por hapat e parë në basketboll i kishte marr në Itali.

Babi i tij Joe, një basketbollist profesionist i viteve 80, kaloi shtatë sezone në Itali (kur Kobe ishte mes 6 dhe 13 vjeç), duke luajtur në Rieti, Reggio Calabria, Pistoia dhe Reggio Emilia.

Mediat italiane kanë postuar foto nga ajo periudhë, siç janë ato të Kobe Bryant si fëmijë, të cilat edhe ai vetë i përdorte si foto të profilit të llogarisë së tij në Twitter.

Më poshtë mund t’i gjeni disa nga foto më interesante të periudhës së tij si fëmijë në Itali.

---- ----
----
-----
-----