Ballina Lajme nacionale Koalicioni parazgjedhor LDK-VV drejt dështimit, ky është lajmi i fundit

Koalicioni parazgjedhor LDK-VV drejt dështimit, ky është lajmi i fundit

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përpjekjet për një koalcion parazgjedhor mes LDK-së dhe Vetëvendosjes duket se po shkojnë drejt dështimit.

Anëtari i kryesisë së LVV, Xhelal Sveçla përmes një postimi ka treguar se Vetëvendosje nuk bën diçka në kundërshtim në vullnetin e aktivistëve.

Sipas tij, tani është më e lehtë pasi dëshirat e anëtarëve të Vetëvendosjes janë kërkesat e popullit të Kosovës.

Ja postimi i plotë të Sveçlës:

Lëvizja Vetëvendosje! asnjëherë, në asnjë rrethanë, nuk bënë diçka që është në kundërshtim me vullnetin e aktivistëve dhe përkrahësve të vet.

Gjithçka është më lehtë tani më kur dëshirat e antarëve të Vetëvendosjes janë kërkesa të popullit të Kosovës.

Ka filluar numërimi mbrapsht.

Të bashkuar në ditë të vështira, njejtë edhe në ditë të mira.
Qeveria Kurti po vjen!

---- ----
----
----- ----
-----