Ballina Lajme nacionale Koalicioni me VV, Veliu dhe Abrashi takohen me amerikanët

Koalicioni me VV, Veliu dhe Abrashi takohen me amerikanët

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Agim Veliu dhe Arban Abrashi, janë takuar me zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë.

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu është takuar sot me zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë.

Indeksonline ka siguruar pamjet nga ky takim.Bashkë me Veliun në takim ishte edhe zyrtari tjetër i lartë në LDK, Arban Abrashi.

Jozyrtarisht mësohet se takimi ka qenë koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje dhe ngecja në mosarritjen e marrëveshjes me partinë e Albin Kurtit.

Indeksonline ka pyetur Veliun e Abrashin për temën e takimit, por që të njëjtit deri më tani nuk janë përgjigjur.

---- ----
----
----- ----
-----