Ballina Lajme nacionale “Kjo qeveri s’do të duhej të krijohej, kam bërë thirrje që të...

“Kjo qeveri s’do të duhej të krijohej, kam bërë thirrje që të kthehemi para popullit”

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot u shpreh se qeveria Hoti nuk do të duhej të krijohej fare, pasiqë sipas saj, nuk është në përputhje me atë që ka prodhuar vullneti i qytetarëve më 6 tetor të vitit të kaluar.

Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, Osmani tha se vazhimisht ka bërë thirrje që të gjithë të kthehen para popullit dhe të marrin qëndrimin e tyre rreth zhvillimeve të fundit, pra për zgjedhje./21Media

The post “Kjo qeveri s’do të duhej të krijohej, kam bërë thirrje që të kthehemi para popullit” appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----