Ballina Lajme nacionale Kjo pari shpall fitoren ende pa përfunduar procesi i votimit

Kjo pari shpall fitoren ende pa përfunduar procesi i votimit

69
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosova është duke i mbajtur sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Nga koalicioni AAK-PSD, po e shpallin veten fitues ende pa filluar numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme.

Meliza Haradinaj, përfaqësuese e koalicionit AAK-PSD, ka thënë se kjo do të jetë fitorja më e madhe e këtyre subjekteve.

“I kam tri gjëra te ndaj me ju. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate do të jenë fituesit më të mëdhenj të këtyre zgjedhjeve. Sipas të dhenave del të jetë rezulatati më i mirë që kemi pasur këto vite. Procesi po shkon mirë pa incidente dhe pa vërejtje. Dalja del te jetë deri 30 përqind dhe krahasuar me vitin 2017 del te jetë 2 përqind më e madhe dhe kjo është një shenjë e mirë”, ka deklaruar ajo.

Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin të votojnë në orët e mbetura.

---- ----
----
----- ----
-----