Ballina Lajme nacionale Kjo është kryesia e re e LDK-së

Kjo është kryesia e re e LDK-së

178
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka zgjedhur sot kryesinë e re të partisë.

Pas mbledhjes janë bërë të ditur edhe emrat e kryesisë.

Pjesë e kryesisë janë: Agim Veliu, Kujtim Shala, Lutfi Haziri, Vjosa Osmani, Gazmend Muhaxheri, Haki Rugova, Ismet Beqiri, Imri Ahmeti, Anton Quni, Hikmete Bajrami, Avdullah Hoti, Muharrem Sfarqa, Sokol Haliti, Vlora Dumoshi, Lumi Abdixhiku, Brikena Krasniqi, Valon Murtezi, Fadil Krasniqi, Rrezarta Krasniqi, Arban Abrashi, Mirjeta Kalludra, Besian Mustafa, Florian Dushi, Selim Kryeziu, Mybera Mustafa, Safet Kamberi, Lutfi Zharku, Lirije Kajtazi dhe Fidan Rekaliu.

Ndërkaq gjatë ditës së nesërme kjo parti do të ketë edhe një mbledhje tjetër nga ku do të caktohet kandidati për kryeministër.

---- ---- ----
-----