Ballina Lajme nacionale Kjo është gjendja shëndetësore e vajzës dhe djalit që u goditen me...

Kjo është gjendja shëndetësore e vajzës dhe djalit që u goditen me thikë në Prishtinë

67
SHPËRNDAJE

Dy persona kanë mbetur të lënduar rëndë pasi janë goditur me mjete të mprehta mbrëmë në Prishtinë, saktësisht në rrugën “Ahmet Dërguti”.

Persona të panjohur kanë dalë nga vetura derisa kanë therur dy të rinj të tjerë të cilët ishin duke ecur, një vajzë dhe një djalë.

Njëri nga të therurit me mjet të preht ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore, por që pas ndërhyrje kirurgjike gjendja e tij është përmirësuar, përcjell indeksonline.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Univeristare të Kosovës, Basri Lenjani.

Ai ka konfirmuar se ndaj njërit person ka patur ndërhyrje në stomak dhe i njëjti është dërguar për shërim të mëtutjeshëm në kirurgjinë abdominale, ndërsa gjendja e tij është e përmirësuar.