Ballina Lajme nacionale Kjo është 18-vjeçarja që ndërroi jetë në aksidentin në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Kjo është 18-vjeçarja që ndërroi jetë në aksidentin në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

144
SHPËRNDAJE

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Nga ky aksident një person mbeti i vdekur dhe katër të tjerë të lënduar.

Ngjarja ndodhi rreth orës 10:30 në autostradë në drejtimin Duhel-Suharekë.

Indeksonline mëson se viktimat janë të familjës Alili nga Kumanova, të cilët po shkonin për pushime në Shqipëri.

Ndërsa, fatkeqësisht vajza e tyre, Erza, 18 vjeçare, nuk arriti t’u shpëtonte plagëve dhe ka ndërruar jetë.

Në adresë të familjes Alili e cila është e njohur në Kumanovë, tashmë qytetarë të shumtë kanë shprehur ngushëllime dhe të lënduarve po u urojnë shërim të shpejtë.

-----