Ballina Showbiz “Kishte performancen me te dobet në Eurosong”- Frederik Ndoci i kthehet Juliana...

“Kishte performancen me te dobet në Eurosong”- Frederik Ndoci i kthehet Juliana Pashes

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas deklaratës së këngëtares ka reaguar dhe Federik Ndoci. Me një shënim ne facebook, Ndoci shkruan se ajo nuk ka aspak të drejtë të vlerësojë performancën e tij, ndersa e ka quajtur kengetaren “provinciale”.

Postimi i plotë i Frederik Ndocit:

Asht shum e vështir te flasësh për një koleg duke harru se Eurosong e ka me shkrim se çvler ka sjell në Eurosong x apo y kangtar që ka debutu.

Ne kemi përfaqesuar Shqipërin në nji kompeticion, dhe në përgjithsi sejcili ka qenë denjesisht mir. Stilet kan ken të ndryshme por sejcili artist asht mundu me stilin qe ka sjell ta ket perfekt, pavarsisht vlersimeve qe marrin.

Mos harroni se Eurosong ka edhe kritik arti internacional apo vleresues arti edhe per kangen edhe per artistin edhe per interpretimin jo vetem nga organizatoret por ka kritik arti edhe ne cdo klub eurosong te shteteve te ndryshme dhe ruhen ne pdf page per cdo festival, mjafton te lexosh sepse jan ne anglish, por ma te kujdesshem jan klubet e te gjitha shteteve pjesmarres te cilet ruajne me fanatizem çdo vlersim apo nenvlefsim dhe flasin e shkruajn per cdo artist pjesmarres.

Kur je në maje mund ti shohesh nga posht te tjeret, ndersa kur je posht nga qe asht e veshtir e u duk maja, asht ma e leht me u ngjit 2-3 pozicione edhe më vrer qe vjell, por me beso asht vetvrasja ma e madhe ne historine e karrieres tande.

The post “Kishte performancen me te dobet në Eurosong”- Frederik Ndoci i kthehet Juliana Pashes appeared first on LajmiFundit – Lajmet e Fundit nga Shqiperia.

---- ---- ----
-----