Ballina Lajme nacionale Kishte ndodh edhe kjo në Drenicë: Qëndruan në shpellë tre muaj pa...

Kishte ndodh edhe kjo në Drenicë: Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se në Kosovë kishte përfunduar lufta

108
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Historia e pabesueshme e tre burrave nga Drenasi – Qëndruan në shpellë tre muaj pa e ditur se në Kosovë kishte perfunduar lufta

Duket e pabesueshme por është e vërtetë. Ngjarja ka nodhur në Drenicë, kur tre persona ishin mbyllur gjatë luftës në një shpellë në Qikatovë të Drenasit.

Të shpëtuar nga një masakër që kishte ndodhur në Qikatovë tre banorë të këtij fshati; Petrit, Sokol dhe Selman Morina kishin qëndruar për muaj në një vend të izoluar.

Qëndrimi i tyrë në këtë shpellë të fshatit, kishte vazhduar edhe pas çlirimit të Kosovës.

Tek pas tre muajsh, ata e kuptuan se Kosova është e lirë.

---- ---- ----
-----