Ballina Lajme Bota/Rajoni Kishin shkuar për Haxh, ndërrojnë jetë 28 haxhinjë nga Turqia

Kishin shkuar për Haxh, ndërrojnë jetë 28 haxhinjë nga Turqia

62
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

28 haxhinjë kanë ndërruar jetë gjatë kryerjes së Haxhit.

Kreu i Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Diyanet) në Turqi, Ali Erbas, ka bërë të ditur se të paktën 28 haxhinjë turq kanë ndërruar jetë gjatë Haxhit

“28 vëllezër ndërruan jetë gjatë Haxhit”, tha Erbas. i cili përcolli ngushëllime për të afërmit e tyre, raporton Anadolu.

Haxhi është një nga pesë “shtyllat e Islamit” të cilën duhet kryer një herë në jetë nga burrat dhe gratë të cilët kanë mundësi financiare.

---- ----
-----