Ballina Lajme nacionale Kishin lidhje familjare, ky është personi që e privoi nga jeta në...

Kishin lidhje familjare, ky është personi që e privoi nga jeta në Gjermani Fatos Lumin

659
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Gjermani.

Fatos Lumi ka vdekur dhe Haki Lumi vëllai i tij nga Suhareka ka mbetur i plagosur rëndë. Siç shkruan gazeta gjermane “Bild” Fatos Lumi dyshohet se është vrarë nga 41-vjeçari Shpejtim G., i cili tashmë gjendet nën prangat e policisë gjermane.

Gjithçka kishte ndodhur në një parking të një supermarketi në rajonin e Abensbergut në Bavari. Fatos Lumi ku kishte mbetur i vdekur në vend pas plagëve që kishte marrë nga të shtënat.

Ndërkohë, i plagosur rëndë kishte mbetur vëllai i tij Haki Lumi. Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar edhe familjarë të vëllezërve Lumi.

Ndërkohë, fqinjët e të ndjerëve në qytetin e Abensberg kanë thënë se viktimat kanë jetuar më parë së bashku në shtëpinë e të dyshuarve, dhe se kishin punuar bashkë me ta.

“Viktimat kanë jetuar në shtëpinë e të dyshuarve. Ishin punësuar prej tyre. Disa kohë më parë ata ishin shpërngulur, dhe kishin themeluar kompaninë e tyre. Më pas ata iu bënë konkurrentë”, ka thënë një fqinjë për BILD, transmeton Gazeta Express.

Lidhur me rastin është arrestuar edhe Petrit R., i cili më pas është liruar nga Policia gjermane.

Sipas informacioneve viktimat dhe i dyshuari për vrasjen kanë lidhje familjare mes vete.

---- ----
-----