Ballina Lajme nacionale Këto vende do t’u ndalet rryma në ditët e ardhshme

Këto vende do t’u ndalet rryma në ditët e ardhshme

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

KEDS njofton konsumatorët për ndërprerje të rrymës në disa pjesë të Kosovës.

KEDS njofton se ndërprerja e rrymës do të bëhet për shkak të punimeve në rrjet.

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

04.09.2019

Punime për projekte investive

Prishtinë

1.

Në TS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet:

TS 10/.04 kV Shtedimi 3-Te Nysreti (Kodi:14000011211) prej orës 09:00 – 12:00 dhe 14:00-17:00.

Vendet: Një pjesë e fshatit Shtedim.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e kabllove bistek, kyçja e daljeve. Punime në projektin Shtedimi 3_te Nystreti Lot 4 2019.

---- ----
----
----- ----
-----