Ballina Lajme nacionale Këta janë 15 emrat e parë në listën e LDK-së për kandidatë...

Këta janë 15 emrat e parë në listën e LDK-së për kandidatë për deputetë

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

LDK-ja tashmë ka vendosur për 15 kandidatë për deputetë.

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka vendosur se kush do të jenë 15 emrat e parë në listën e saj për kandidatë për deputetë.

E para në këtë listë do të jetë edhe kandidatja për kryeministre, pra Vjosa Osmani.

I dyti në listë do të jetë Kujtim Shala.

Pjesë e 15’shes së parë do të jenë edhe Avdullah Hoti, Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Lirije Kajtazi, Besjan Mustafa, Driton Selmanaj, Hykmete Bajrami, Doruntinë Maloku, Ismet Beqiri, Valon Murtezaj, Arban Abrashi, Arben Gashi dhe Besa Gaxherri.

---- ----
----
----- ----
-----