Ballina Lajme nacionale Kështu u votuan në Prishtinë kandiatët e PDK-së për deputetë

Kështu u votuan në Prishtinë kandiatët e PDK-së për deputetë

53
SHPËRNDAJE

Rezultatet e kandidatëve për deputëtë.

Janë publikuar listat me vota të kandidatëve për deputetë nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Listës i prinë kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i cili në Prishtinë ka mbledhur 12,390 vota.

I dyti në listë është ministri i Shëndetësisë dhe nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili me 6,584 vota, ndërsa ministri i Drejtësisë, Abelard Tahri ka arritur t’i sigurojë 2,679 vota.

Në vendi e katërt radhitet Eliza Hoxha e cila ka mbledhur 2355 vota, ndërsa në vendin e pestë radhitet Memli Krasniqi me 2202 vota.

Kështu i votoi Gjilani kandidatët e PDK-së për deputetë

Më poshtë mund të gjeni listën e plotë me vota të siguruar nga lajmi.

-----