Ballina Lajme nacionale Kërkonin lëmoshë, policia i vë në pranga prindërit e fëmijëve

Kërkonin lëmoshë, policia i vë në pranga prindërit e fëmijëve

12
SHPËRNDAJE

Lypsarët në vendin tonë janë në numër të madh.

Policia në Gjakovë ka arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër të dy nga komuniteti egjiptian pasi dy fëmijët e tyre janë hasë në rrugë duke kërkuar lëmoshë.

Fëmijët së bashku me punëtorët e Qendrës Për Sociale janë dërguar në shtëpinë e tyre.

Kurse të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri është dërguar në mbajtje kurse tjetri është liruar në procedurë të rregullt.

-----