Ballina Lajme nacionale Kërkohet përfshirja e grave në dialog dhe në vendimmarrje

Kërkohet përfshirja e grave në dialog dhe në vendimmarrje

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Osmani: Gratë duhet të përfshihen drejtpërdrejt në dialog.-Risi: KFOR kontribuon për një mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes.-Jahjaga: Në Kosovë ka nevojë për më shumë gra në proceset e vendimmarrjes

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani tha se gratë duhet të përfshihen drejtpërdrejt në dialogun Kosovë-Serbi. Ndërsa ish-presidentja Atifete Jahjaga, tha se ka ende shumë sfida në Kosovë sa i përket fuqizimit të grave. Këto komente ato i kane bere në konferencën e organizuar nga KFOR-i ne shënimin e 20 vjetorit te Rezolutës 1325 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Gratë, Paqen dhe Sigurinë./21Media

The post Kërkohet përfshirja e grave në dialog dhe në vendimmarrje appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----