Ballina Sport Kërkesa e FSHF-së për qira nga Ministria e Shëndetësisë, reagon zv.kryeministri: Përsëri...

Kërkesa e FSHF-së për qira nga Ministria e Shëndetësisë, reagon zv.kryeministri: Përsëri Tirja nisi nga e para këngën “Duam Pare”, “Duam Pare”

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Proçesi i vaksinimit kundër Covid-19 që po kryehet në stadiumin “Air Albania”, duket se nuk ka lënë të kënaqur Institucionin e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Ky Institucion që drejtohet nga ana Armando Dukës, i ka kërkuar Ministrisë se Shëndetësisë para për ambientet që ka marrë në “Air Albania”.

Një absurditet nga një Institucion që siç duket më shumë merak ka lekët se sa shpëtimin e jetëve në këtë kohë pandemie.

Pas këtyre lajmeve ka reaguar dhe Zv. Kryeministri Erion Braçe i cili përmes një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar kreun e FSHF-së Armand Dukën.

POSTIMI I ERION BRAÇES.

OOOOO ZOOOOOT!

PERSERI TIRJA;

LEKE PSE PO BEN VAKSINA NE STADIUM!

Nje muaj me pare tallej si presidenti i partise me dyshimin tregetar: do e sjelle apo nuk do e sjelle qeveria vaksinen!

Tani qe vaksinimi eshte fakt,

nisi nga e para kenga:

DUM PARE, DUM PARE!

(TemA)

 

---- ----
----
----- ----
-----