Ballina LifeBizare Kërcen dhe bën foto me Angela Merkel/Kush është vlonjati që po ‘sfidon’...

Kërcen dhe bën foto me Angela Merkel/Kush është vlonjati që po ‘sfidon’ Ramën (FOTO+VIDEO)

34
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, është shfaqur shpesh herë si miku më i mirë i Kancelares gjermane Angela Merkel. Ai shihet shpesh i fotografuar me të dhe në biseda miqësore, por me sa duket, nuk është i vetmi që ka një raport të ngrohtë me “zonjën e hekurt”.

Ardit Gjikaj, shqiptari me origjinë nga Vlora është personi që “po sfidon” kreun e qeverisë

Shqiptari i rritur në Gjermani, suksesin e madh në fushën e vallëzimit në shtetin bavarian, e ka zgjeruar po synon ta zgjerojë edhe në fushën e muzikës.

Ardit Gjikaj, vlonjati që u lind në Shqipëri  ndërsa si adoleshent u shpërngul në Gjermani, ka publikuar projektin e parë muzikor, ku ka realizuar këngën ‘Puro’ të cilën e ka sjellë edhe me videoklip.

Mundi dhe përkushtimi i tij u shpërblye, pasi vite më vonë, ai u bë pjesë e një grupi të famshëm në Gjermani, grup ky i cili performoi edhe në ditën e çlirimit të Gjermanisë, para kancelares gjermane Angela Merkel.

---- ----
----
----- ----
-----