Ballina Showbiz Këngëtarja me famë botërore dedikim për Nexhmije Pagarushën (FOTO)

Këngëtarja me famë botërore dedikim për Nexhmije Pagarushën (FOTO)

24
SHPËRNDAJE

Muzika shqiptare ka humbur një ditë më parë një nga zërat e saj më të bukur. Këngëtarja e mirënjohur, Nexhmije Pagarusha, ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare.

Ishin familjarët e saj ata që njoftuan publikun për humbjen e yllit të muzikës shqipe. Miq, të afërm, kolegë dhe dashamirësit e Nexhmijës, shprehen menjëherë ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale.

Një ndër to është edhe këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa. Shqiptarja ka postuar ditën e sotme në “Inststory” një foto të Pagarushës, të cilën e shoqëron me një emoji zemre.

-----