Ballina AKTUALE Kelmendi tregon hapat se çfarë mund të marrë dhe jap Kosova për...

Kelmendi tregon hapat se çfarë mund të marrë dhe jap Kosova për kufirin me Serbinë!

201
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Ish-themeluesi i Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe UÇK-së, Muhamet Kelmendi ka komentuar çështjen e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, vendi ynë nuk duhet të lëshojë pe në këtë drejtim.

“Kufiri ne mes Kosovës dhe Serbisë mund dhe duhet te lëvizje aq sa Kosova te merre Preshevën, Bujanovcin dhe Medvegjen, duke dhene Veriun e saj, pa Mitrovice, Ujman dhe Trepçë.

Mitrovica, Ujmani dhe Trepca janë territore historike të Kosovës. Respekt”, ka shkruar ai. /Indeksonline/

---- ----
-----