Ballina Lajme nacionale KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Saldimi dhe Elektrika disa nga fushat që mund të trajnohen të rinjtë

Korporata Energjetike e Kosovës si pjesë të përgjegjësisë së saj sociale, mori vendim që t’i trajnoj 100 të rinj në Qendrën e trajnimeve që funksionon në kuadër të kësaj korporate. Për shkak se kjo korporatë operon në territorin e komunës së Fushë Kosovës dhe asaj të Obiliqit, të rinjtë duhet të jenë nga këto dy komuna./21Media

The post KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----