Ballina Showbiz Katunar, i njeh mirë kafshët! Rama merr Zahon në panairin “Shqiperia punon...

Katunar, i njeh mirë kafshët! Rama merr Zahon në panairin “Shqiperia punon token…”!

22
SHPËRNDAJE

Tirana është gjallëruar falë panairit “Shqipëria punon tokën”. Këtë mbrëmje Rama ka marrë djalin e tij Zaho përdore dhe ka shkuar të vizitojë panairin.

Kryeministri Rama u shfaq teksa viziton të gjitha stentat njëra pas tjetrës, por u ndalën tek kafshët.

Zaho kërkoi të ushqentë një kalë të bardhë që ishte i gjinisë femërore me emrin Kristi.

“Eshtë katunar, i njeh mirë kafshët,”- thotë Rama për të birin.

Por i vogli i kryeministrit mesa duket kërkonte një tjetër kalë, Ponin.

“Ku është Poni?”- thotë ai.

Rama e gënjen duke i thënë se Poni ka shkuar të flejë gjumë. Zaho merr një copë mollë dhe e ushqen kalin teksa dëgjohet duke thënë: Më mban dot?

ERTV Live😊: Panairi “Shqipëria punon tokën”, Sheshi Skënderbej🤩Një ftesë për të gjithë ata që duan të shohin e të vlerësojnë me sy atë që nuk del e nuk duket në pasqyrat e medias; një shfaqje nga jeta reale e njerëzve punëtorë që jetojnë me tokën, që ditën e nisin pa u ankuar, por me mendimin për të bërë më shumë. Falë edhe mbështetjes më të madhe që është dhënë për bujqësinë e agrobiznesin, eksportet janë në shifra dyshifrore, agropërpunimi ka çelur sythat e parë, investitorët kanë kthyer sytë nga fshati ku kthimi i investimit është i sigurt.

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 16. November 2019

The post Katunar, i njeh mirë kafshët! Rama merr Zahon në panairin “Shqiperia punon token…”! appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

-----