Ballina Lajme nacionale Kaq gjatë po presin mërgimtarët për të hyrë në Kosovë

Kaq gjatë po presin mërgimtarët për të hyrë në Kosovë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kolonat po vazhdojnë në pikët kufitare me Kosovën.

Të gjithë ju që jeni nisur nga vendet perëndimore për në Kosovë se do të prisni deri në 40 minuta në pikat kufitare. Kolonat më të gjatë janë në ato në pikat kufitare me Serbinë.

Kështu po njoftojnë nga Qendra Kombëtare për menaxhim kufitar pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme. Sipas kësaj qendre, në pikën kufitare në Merdare kolona në hyrje është 100 metra e gjatë dhe për të hyrë në Kosovë mërgimtarët duhet të presin 30 deri 40 minuta.

Pika tjetër kufitare me Serbinë tek Dheu i Bardhë është poashtu e frekuentuar dhe kolona në hyrje është 100 deri 150 metra, kurse mërgimtarët duhet të presin 20 deri 30 minuta për të hyrë në Kosovë.

---- ----
-----