Ballina Lajme nacionale Kapet me mbi 300 mijë euro drogë, arrestohet biznesmeni shqiptar në fushën...

Kapet me mbi 300 mijë euro drogë, arrestohet biznesmeni shqiptar në fushën e ndërtimit

95
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Kapet me mbi 300 mijë euro drogë, arrestohet biznesmeni shqiptar në fushën e ndërtimit

Një sasi lëndë narkotike me vlerën e mbi 300 mijë eurove është sekuestruar nga policia italiane në Genova, duke çuar në pranga dy kontraktorë në fushën e ndërtimit.

Në pranga përfunduan shqiptari Dorian Resili, 40-vjeç dhe italiani, Andrea Giustetti, 50 vjeç, të dy pronarë të një kompanie ndërtimi.

Lënda narkotike ishte fshehur në një kuti brenda një garazhi, ndërsa afër drogës u gjetën edhe copa letrash, të cilat po verifikohen nga hetuesit për të zbuluar nëse japin të dhëna të rëndësishme.

Kapet me mbi 300 mijë euro drogë, arrestohet biznesmeni shqiptar në fushën e ndërtimit
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----