Ballina Lajme nacionale Kapacitetet me oksigjen në QKUK dhe spitale rajonale të limituara

Kapacitetet me oksigjen në QKUK dhe spitale rajonale të limituara

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Me rritjen e numrit të të infektuarve me koronavirus është rritur edhe nevoja e pacinetëve për oksigjen. Kërkesat e mëdha për mjekim me oksigjen kanë bërë që të ngarkohen kapacitetet, madje, insitucionet shëndetësore po përballen me limite të sasisë së oksigjenit.

Në Ministrinë e  Shëndetësisë thonë se janë duke punuar që pacientëve asnjë moment mos t’iu mungojë oksigjeni./21Media

Përgatiti: Valmire Hoti

Kamera: RTV21

 

The post Kapacitetet me oksigjen në QKUK dhe spitale rajonale të limituara appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----