Ballina Lajme nacionale Kanë mbetur edhe 40 minuta, kjo është shirrja e fundit e LDK-së...

Kanë mbetur edhe 40 minuta, kjo është shirrja e fundit e LDK-së për Vetëvendosjen

60
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

LDK ende po e pret Lëvizjen Vetëvendosje për të bërë koalicion parazgjedhor.

Zëdhënsi i LDK-së Besian Mustafa në një deklaratë për Dukagjinin tha se LDK-ja është e hapur për bashkpëunim me VV-në deri në ora 00:00.

Ai ka sqaruar se janë duke e pritur VV-në që ta përkrahin Vjosa Osamanin si kryeministre të ardhshme.

Mustafa ka folur edhe për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë

“Siç kemi deklaruar edhe gjatë ditës ne qëndrojmë të hapur për VV për një bashkëpunim për mirëbesim për ti ofruara mbështjeteje Vjosa Osmanit. Ne presim deri në ora 00:00 jemi të hapur. Ne e përfundojmë të hënën përzgjedhjen e deputetëve, pastaj për ta dërguar në KQZ. Ne kemi qenë të hapur dhe jemi të hapur për VV-në deri në ora 00:00”, ka thënë Mustafa.

---- ----
----
----- ----
-----