Ballina Sport Kampionati mund të rifilllojë në fundjavë, asnjë plan masash nga Ministria e...

Kampionati mund të rifilllojë në fundjavë, asnjë plan masash nga Ministria e Shëndetësisë dhe FSHF

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ndërkohë që burime zyrtare pranë klubeve dhe FSHF-së bëjnë me dije se këtë javë që vjen pritet që të zbresë në fushë Superiorja dhe Kategoria e Parë.

Duke qenë se është fillim-sezoni ende nuk ka një strategji dhe një plan masash apo dhë udhëzues për klubet duke qenë se “Covid-19” është duke qarkulluar edhe në Superiore.

Nuk ka asnjë reagim dhe më shumë se kaq, duket sikur kemi të bëjmë me një mungesë bashkëpunimi mes institucioneve përgjegjëse, Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojties Sociale si dhe Federatës Shqiptare të Futbollit…

---- ----
----
----- ----
-----